Projelerimiz

Türkiye
İstanbul
Volkswagen Arena Istanbul, şehrin iş ve eğitim merkezi olan Maslak’ta, UNIQ Istanbul etkinlik kompleksinin içinde yer almaktadır. Pozitif Arena’nın bu projedeki öncelikli hedefi olan güçlendirilmiş müzik için mükemmel akustik tasarım Peutz tarafından hayata geçirilmiştir. Toplam kapasitesi 5.800 kişi olan, kendini tek-amaçlı – çok kullanışlı salon olarak tanımlayan Volkswagen Arena Istanbul, Dünya’nın önde gelen sanatçılarına ve gösterilerine ev sahipliği yapmaktadır.
Birleşik Krallık
Londra
Royal Albert Hall, senfonik müzik (Proms sezonu), org ve koro performansları, büyük toplantıları, rock konserleri, spor etkinlikleri ve daha fazlasını içeren birçok etkinlik için Londra'nın önde gelen bir etkinlik mekânıdır. Büyüklüğü ve elips benzeri (kubbe) şekli yüzünden açıldığı günden beri birçok akustik sorun yaşadı. Bu sorunlar, senfonik müzik için pek güçlü olmayan sesleri, geç yankıları ve izleyici alanları üzerindeki düzensiz akustik özellikleri içermektedir. 1996'dan bu yana büyük bir tadilat gerçekleştirildi. Bu çalışmanın bir bölümü de akustik kalitesini iyileştirmekti.
Türkiye
Trabzon
Forum Trabzon mimarisi, çevresinin eşsiz özelliklerini ve simgelerini yansıtmaktadır. Zengin tarihi, nefes kesen doğası ve ticari oluşumu ile Trabzon şehri, Doğu Karadeniz bölgesinde ayrıcalıklı bir konuma sahiptir. Ünlü Sümela Manastırı (Meryem Ana onuruna kurulmuştur), sayısız tarihi bölgesi ve el değmemiş güzelliği Trabzon'u, Türkiye'deki en ilginç turistik yerlerden biri haline getirmektedir. Alışveriş merkezi, halka açık parklara ve Karadeniz Teknik Üniversitesine yakın yeni kıyı otobanı üzerinde bulunmaktadır. Bütün Karadeniz bölgesindeki en büyük alışveriş merkezidir.
Hollanda
Amsterdam
Heineken Music Hall, sadece en yüksek akustik kaliteye sahip pop müziği konserlerine ev sahipliği yapmak amacıyla inşa edildi. Siyah bir kutu olarak inşa edilmiştir; esasen bir sahne ve ilgili dekorların, her bir etkinliğin gereksinimlerine göre yerleştirildiği bir çalışma alanıdır. Siyah kutu, yankıları en düşük frekanslarda da, teknik olarak erişilebilecek en iyi seviyeye kadar azaltan temel bir akustiğe sahiptir. Bütün duvarlar ve tavan, geniş bant seslerini emen, oldukça kalın malzemelerden oluşmaktadır.
Hollanda
Amsterdam
Concertgebouw'un Ana Salonu (Grote Zaal), Viyana'daki Grosser Musikvereinsaal ve Boston Symphony Hall ile birlikte dünyanın en iyi üç senfonik müzik salonundan biri olarak kabul edilmektedir. Geç Romantik Dönem repertuvarı açısından kendine özgü bir türe sahiptir. Salon, 1986 ile 2002 yılları arasında önemli yenilemelerden geçti ve bunların sonucunda hem duvar ve tavan yüzeyleri hem de oturma yerleri ve sahne yenilendi. Bu çalışmalar, salonun akustiğini korumak için büyük bir itinayla yapıldı.